Blackpink üyeleri; İsimleri,Yaşları  Boyları, Kiloları

Blackpink üyeleri; İsimleri,Yaşları Boyları, Kiloları

Nisan 14, 2021 0 Yazar: admin

Gençlerin sevgilisi olan Blackpink Üyeleri; İsimleri,Yaşları Boyları, Kiloları sizler için sitemizde.

Blackpink Kimdir?

Öncelikle Blackpink’i kısaca tanıyalım.

Blackpink’i, YG Entertainment oluşturdu. Jisoo, Jennie, Rosé ve Lisa üyelerinden oluşan Güney Koreli bir kız grubudur. İlk bir numaralı girişleri olan “Whistle” ve “Boombayah” içeren tek albümleri Square Onela çıkış yaptı.


Blackpink, Billboard Hot 100 listesinde en yüksek listeye sahip özellikle kadın Koreli sanatçılardır. “Ice Cream” ile 13. sıraya yükseldi. Sonra Billboard 200’de ise Koreli bir kız grubunun ilk albümü The Album ile iki numaraya yükseldi. Hatta Bir milyondan fazla kopya sattı. Billboard Yükselen en üst sıralarda yer alan ve zirveye çıkan ilk Koreli kız grubuydu. En önemlisi Blackpink üyeleri, şu anda YouTube’da en çok izlenen kore şarkısı “Ddu-Du Ddu-Du” ile meşhur oldu. Birleşik Krallık’ta tüm Koreli sanatçılar arasında en çok hit olan 40 şarkıya sahipler. Özellikle Dua Lipa ile ortaklaşa yaptıkları “Kiss and Make Up”, sertifika alan ilk şarkıydı. Avustralya Kayıt Endüstrisi Birliği’nden bir platin sertifikası aldı.


Kısacası Blackpink, kariyeri boyunca çok sayıda çevrimiçi rekor kırdı. Bunun yanı sıra “Kill This Love” ve “How You Like That” müzik videolarının her biridir. Üstelik Yayınlandıktan sonraki ilk 24 saat içinde en çok izlenen müzik videosunun rekorlarını kırdı. Ve sonra iki Guinness Dünya Rekoru kırdı. Ayrıca, her biri YouTube’da bir milyar görüntülenen üç müzik videosuna sahip ilk müzik grubu. Blackpink şu anda Spotify’da en çok takip edilen kız grubu. Hatta YouTube’da en çok abone olunan müzik grubu, kadın oyuncu ve Asyalı grup. Diğer ödülleri arasında 31. Altın Disk Ödülleri’nde Yılın Yeni Sanatçısı Ödülü ve 26.Seul Müzik Ödülleri, 2020’deki En İyi Kadın Grubu için Mnet Asya Müzik Ödülü, Forbes Kore’nin yıllık listesine dahil edilen MTV Müzik Videosu Ödülü yer alıyor. Güney Kore’deki en güçlü ünlüler ve Forbes 30 Under 30 Asia’daki ilk kadın Koreli grup olarak tanındı.

1. Kim Jisoo

Boy: 1.62

Yaş: 3 Ocak 1995 (25 yaşında)

Kilo: 45 kg

blackpink üyeleri: Kim Jisoo boyu, yaşı, kilosu.

2. Kim Jennie

Boy: 1,63

Yaş: 16 Ocak 1996 (24 yaşında)

Kilo: 46,5 kg

blackpink üyeleri: Kim Jennie boyu yaşı kilosu

3. Park Chae-young

Boy: 1,68

Yaş: 11 Şubat 1997 (23 yaşında)

Kilo: 46 kg

blackpink üyeleri: Park Chae-young boyu yaşı kilosu

4. Lalisa Manoban

Boy: 1,67

Yaş: 27 Mart 1997 (23 yaşında)

Kilo: 46 kg

blackpink üyeleri : Lalisa Manoban boyu yaşı kilosu

Blackpink üyeleri sizler için sitemizdeydi.  Daha fazla şey öğremek istiyorsanız benimbilgim.com sitesinin GENEL sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda k-pop seviyorsanız BTS ile ilgili yazımızıda okuyabilirsiniz.