Caligula Kimdir?

Caligula Kimdir?

Şubat 1, 2021 Kapalı Yazar: admin

Caligula kimdir? caligula neler yaptı? gibi daha bir çok soruyu aşağıda ki yazımızdan okuyabilirsiniz.

Caligula Kimdir?

Asıl adı Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus, olan ve Caligula ismi ile bilinen 3. Romo imparotoru 14 ağustosta gözlerini dünyaya açmıştır. Julio-Claudian Hanedanı mensubu olan Caligula gelmiş geçmiş en zalim insan olarak tarihe geçmiştir.

4 sene hüküm sürdükten sonra kendi muhafızları tarafından öldürülmüştür. Deli olarak tanımlanan caligula’nın neler yaptığını bir sonra ki başlıktan öğrenelim.

Roma imparotoru caligulanın yaptığı delilikler

  1. Ensest İlişki

Roma’nın 3. imparotoru olan caligula’nın Drusilla, Agrippina, Lesbia adlı 3 tane kız kardeşi vardır ve tüm kız kardeşleri ile ensest ilişki yaşamıştır. Üstelik Agrippina ve lesbia’yı sarayda açtığı genel evinde zorla çalıştırmıştır.

2. Ailesindekileri Öldürtürdü

Tahta çıktıktan 2-3 ay sonra caligula feci bir şekilde yatağa düşmüştür. Birilerinin kendisini zehirlediğini düşünerek ailesinden dahi olsa o kişiyi acı bir şekilde öldürüyordu.

3. Birlikte vakit geçirdiği kadınların kulaklarını keserdi.

Şaka gibi gelsede caligula birlikte zaman geçirdiği kadınların kulaklarını keserdi hatta bazen boyunlarını bile vururdu. Daha farklı şekillerde onların canını yakar, bundan mutluluk duyardı.

4. İşkence onun için bir eğlenceydi.

İnsanların boynunu vurmak, onları öldürtmek onun için çok basit şeylerdi ama onları işkence ile öldürmek Caligula için bir eğlence kaynağıydı. Ölmesini istediği kişiye halkın ortasında işkence ettirir ve onu izlerdi.

5. insanları kesmeye takıntısı vardı.

insanları kesmek için özel aletler tasarlardı. Tasarladığı aletler de insanlar ölmüyor, bilinçleri kaybolmuyor sadece kesiliyordu ve bu da kesilen kişinin acıyı adelelerine kadar hissetmesini sağlıyordu. O bunu izlerken eğleniyordu.

6. Yaşayan bir tanrı olduğunu söylerdi.

Yaptığı onca şeyden sonra kendini halkına tanrı olarak tanıtmaktan grur duyuyordu. Hal böyle iken, bu yalanı inkar edenleri acı bir şekilde öldürtüyordu.

Caligula Neden Böyle?

Sıraladığımız onca delilikten sonra Caligula’nın neden bunları yaptığını değerlendirmezsek haksızlık etmiş oluruz. Tarihçiler göre 3. Roma imparatoru Caligula’nın sara hastalığı vardı. Bunun yanı sıra beyin humması (ateşli hastalık) olduğunu da iddia ediyorlar.

İsmini duyduğunuz kişiler hayatını merak ediyorsanız benimbilgim.com sitesinin kimdir bölümüne göz atabilirsiniz.