Fantastik Filmler, en iyi 10 fantastik film

Fantastik Filmler, en iyi 10 fantastik film

Mart 20, 2021 Kapalı Yazar: admin

İzleyince aklınızı başınızdan alacak en iyi fantastik filmler sizin için sitemizde.

1. Altın Pusula

Lyra isimli kız, Zırhlı ayıların hüküm sürdüğü, gökyüzünde cadı-kraliçelerin olduğu bunun yanı sıra bir grup bilim adamının, hakkında konuşulmasının bile çok ürkütücü olduğu deneyler yaptığı bir yere gider.

2. Alis Harikalar Diyarında 

Alice Henüz 17 yaşındadır. Gittiği sosyete partisinde beyaz bir tavşanı takip eder, böylelikle harikalar diyarına gelir. Johnny Depp’in rol aldığı “Alice harikalar diyarında” en çok puan alan fantastik filmlerden birisidir.

3. Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Esrarengiz ve yıllardır kapalı olan fabrikanın sahibi Willy wonka isimli bir adamdır. Yüzbinlerce ürettiği wonka çikolatalarının sadece 5 tanesine altın bilet yerleştirmiştir. Bu biletleri bulan, yalnız 5 çocuk Wonka fabrikasına girebilirler.

4. Malefiz

Malefiz, görkemli kanatlara sahip, dünyalar güzeli bir kadındır. Fantastik bir dünyanın içinde yaşayan malefiz’in, başına gelecekler yüzünden kalbi taşa dönüşecektir.

5. Güzel Ve Çirkin

Bella adlı kız, zeki, çalışkan ve kitaplara meraklıdır. Babası olan Maurice bir yolculukta karşılaştığı fırtına yüzünden, bir şatoya sığınır. Şatonın bahçesinde olan güllerden birini kızı olan Bella’ya götürmek için koparır. Güller, bir büyü yüzünden dünyanın en kötü yüzüne dönüşen, Çirkin’e aittir. Çirki’nin öfkesini dindirecek tek şey, Bella’nın onun esiri olmasıdır.

6. Hayalet Avcıları

Üç bilim insanı deney yaptıkları yerden kovulunca hayalet avcısı olmaya karar verirler. Bir dükkan açan hayalet avcıları şeytanlardan, hortlaklardan, zombilerden Büyük Elma’yı kurtarmakla görevlilerdir.

7. Avatar 

Pandora adında ki gezegen de, normal dünyada çok az rastlanan elementler vardır; Fakat insanların bunu almasına Na’vi adı verilen yaratıklar izin vermeyecektir.

8.  Karayip Korsanları

Birçok serisi olan “Karayip Korsanları” Fantastik ve korsan hayatını birleştirip sunan bir filmdir. Özellikle baş karakter olan Kaptan Jack Sparrow sizi müthiş dünyasının içinde adeta çekecek.

9. Harry Potter 

Birçok serisi olan bu filmimizin konusu ise bir büyücü okulunda yaşayan Harry’nin maceralarını anlatmakta ancak bu meceralar biraz fazla fantastiktir.

10. Yeşil yol

Yeşil yol, fantastik filmler arasında en çarpıcılarındandır. Cold Mountain Cezaevinin bir hücresinde ki adam doğa üstü güçlere sahiptir. Hapishane görevlisi ve idam mahkumu bir adamın öyküsünü anlatıyor. Stephen King’in kitabından uyarlama “Yeşil yol” dört dalda Oscar ödüllerine aday gösterilmiştir.

Yeşil yol

Genel bölümünü ziyaret edebilirsiniz.