jessica Henwick kimdir? Nereli? Filmleri, boyu, kilosu

jessica Henwick kimdir? Nereli? Filmleri, boyu, kilosu

Nisan 7, 2021 0 Yazar: admin

Game of thrones Jessica Henwick Kimdir? Güzel oyuncu Jessica Henwick Nereli? 2021 yılında Aşk ve Canavarlar dizisinde göreceğimiz Jessica Henwick Filmleri, boyu, kilosu nedir? Benimbilgim.com sitesi sizler için aratırdı.

Jessica Henwick Nereli?

Babası İngiliz, annesi Çinlidir.

Jessica Henwick Filmleri

Henwick Boyu

1,68 boyundadır.

Henwick Kilosu

Tam kilosunu bilmiyoruz fakat tahminen 55 kilo.

Jessica Henwick Kimdir?

Asıl ismi Jessica Yu Li Henwick’dir. İngiliz aktris ve yazardır. İngiliz televizyon dizisinde başrol oynayan ilk İngiliz Çinli aktristir. Çocuk şovu Spirit Warriors’da rol aldı. Ayrıca HBO dizisi Game of Thrones’daki Nymeria Sand isimli karakterdir. Star Wars: The Force Awakens’taki X-Wing pilotu Jessika Pava. Üstelik Iron Fist, The Defenders ve Luke Cage’in ikinci sezonundaki Colleen Wing karakteri ile tanıyoruz. Ayrıca Underwater filminde Emily Haversham olarak onu gördük

jessica Henwick kimdir? Nereli? Filmleri, boyu, kilosu

Jessica’nın Gençlik Dönemi


Henwick, Çinli bir anne ve İngiliz bir babanın kızıdır. İngiltere’nin Surrey kentinde doğdu ve büyüdü. Babası Mark, yazar ve annesi perakende işinden emekli oldu. Ortanca çocuk ve iki erkek kardeşi daha var. Redroofs Tiyatro Okulu ve Ulusal Gençlik Tiyatrosu’nda eğitim aldı.
Kariyer

jessica Henwick kimdir? Nereli? Filmleri, boyu, kilosu

Jessica’nın İş hayatı


Haziran 2009’da, Henwick’in BBC dizisi Spirit Warriors için Bo’nun başrolünü üstlendiği. Sonra Onu bir İngiliz televizyon dizisinde başrolü oynayacak Asya kökenli ilk aktris yaptığı söyledi. Gösteri, 2011 Yayın Ödülleri de dahil olmak üzere birçok ödüle aday oldu.
2013’ün başlarında, Henwick ilk çıkışını Julia Donaldson’ın kitabına dayanan Running the Cracks’ın uluslararası galasında yaptı. The Times’tan Allan Radcliffe, onun “mükemmel” ve “abartısız” performansını övdü. The Guardian “muazzam fiziksel varlığıyla,” ergen doğruluğu, ve adaletsiz bir evrende düzen yaratmaya çalışan kızın kafa karışıklığını yakalıyor. ” Tiyatro eleştirmeni Joyce McMillan, Henwick’in “Leo kadar olağanüstü” olduğunu yazdı.


Ocak 2014’te Tvler gördüğümüz Obsession: Dark Desires’da Jane Jeong Trenka rolünü aldı. Uyarlama, Trenka’nın Minnesota, 1991’deki tacizini The Language of Blood adlı kitabında detaylandırdı. Henwick ayrıca yeni avukat öğrencisi Amy olarak Silk kadrosundaydı. Dizi, bölüm başına ortalama 5 milyon izleyici getirdi. Spin-off radyo dizisi Silk: The Clerks ‘Room’daki rolünü tekrarladı ve Inspector Lewis’te Oxford Üniversitesi öğrencisi olarak oynamaya devam etti.


2015’te Henwick, Oscar adayı Keisha Castle-Hughes ve Rosabell Laurenti Sellers’ın kız kardeşlerini canlandırdığı sonrasında Sezon 5’te HBO dizisi Game of Thrones kadrosuna Nymeria Sand olarak geldi. Süreç, geleneksel bir kamçı kullanmak için altı aylık bir eğitim içeriyordu. O sezonun ikinci bölümü olan “Stormborn” da Sand öldürüldüğünde 7. sezona kadar rolünü oynamaya devam etti.

jessica Henwick kimdir? Nereli? Filmleri, boyu, kilosu

Jessica’nın Kariyerinin Yükselmesi


Henwick, Star Wars: The Force Awakens’da X-Wing pilotu Jess Pava’yı oynadı. Daha sonra 2016’dan 2018’e kadar süren çizgi roman dizisi Star Wars: Poe Dameron’da yardımcı karakter olarak yer aldı. Henwick, 2019 filmi Star Wars: The Rise of Skywalker’ın rolünü yeniden canlandırmakla ilgilendiğini belirtti, ancak karakteri yapmadı. filmde bir kere gördük.


2017’de Henwick, Fortitude dizisinin ikinci sezonunda ve ayrıca Netflix televizyon dizisi Iron Fist’te Colleen Wing’de yer aldı. Iron Fist’in eleştirel tepkisi genellikle olumsuz olsa da, Henwick’in dizideki performansı olumluydu. The Defenders dizisinin ve Luke Cage’in ikinci sezonunun rolünü yeniden canlandırdı.


2017’nin sonunda Henwick, Variety’nin En İyi Çıkış Yıldızlarından biri olarak listeye girdi. Sonra 2020’de Fox bilim kurgu gerilim filmi Underwater’da rol aldı ve Love and Monsters ve Sofia Coppola’nın On the Rocks filmlerinde rol aldı. Aynı yıl Hollywood Reporter’ın Yükselen Yıldızlarından biri olarak listelendi ve Newport Beach Film Festivali’nde Brit to Watch ödülünü kazandı. 2020’de The Grey Man’de rol aldı.

Yazarlık Kariyeri


2020’de Amazon’un Henwick’in birlikte yazdığı genç yetişkin dizisi Nancy Wu Done It’i aldığı açıklandı. Ayrıca Emu Films ile yapım aşamasında olan bir mini dizisi var.
Daha önce 2019’da Goteborg Film Festivali’nde prömiyeri yapılan Baliko ve Asians’da Film Festivali’nde En İyi Orijinal Senaryo ve Accolade Film Festivali’nde Mükemmellik Ödülü kazanan The Heart of the Forest dahil olmak üzere birçok kısa film yazdı ve yapımcılığını üstlendi. Ayrıca Kopenhag Film Festivali’nde En İyi Film dalında aday gösterildi.

Benimbilgim.com sitesinin Kimdir? Bölümünü ziyaret edebilirsiniz.