Okunması gereken kitaplar

Okunması gereken kitaplar

Mart 5, 2021 Kapalı Yazar: admin

Okunması gereken kitaplar sizler için wep sitemizde. Aşağıda ki yazımızdan okuyabilirsiniz.

1.Martin eden (Jack londan)

Okunması gereken kitaplar listemizin ilk başında Jack londan’ın martin eden kitabı geliyor. Konusu; Martin Eden isimli adam, halkın düşük seviyeli kesimindendir fakat elit sınıfına girmek ister. Bunun yanı sıra burjuva sınıfından olan bir kadına aşık olur.

2.Uçurtma avcısı

Yaşamları birbirinden çok farklı olan iki çocuğun geçirdiği vakti konu ediniyor. Emir zengin bir iş adamının oğludur; fakat Hasan ise o adamın yanında çalışan hizmetkâr bir babanın çocuğudur.

3. Bülbülü Öldürmek (Harper Lee)

Siyahi bir çocuğun iç dünyasına yolculuk yapan bu kitap 1960 yılında yayıma sürüldükten sonra çok ses getirmiştir. Kitabın içerisinde alacağımız birçok ders var.

Şeker Portakalı (José Mauro de Vasconcelos)

Şeker portakalı adlı kitap 12 günde yazılmıştır ama eserin sahibi 20 yıllık bir tecrübenin yansıması olduğunu dile getirmiştir. Konusu; gerçek hayatı, acıyı öğrenen bir çocuğun meşekatli öyküsüdür

5. Dönüşüm (Franz Kafka)

Sesini bu öyküsüyle birçok yere duyuran Franz Kafka bu kitap ile çığır açmıştır. Baş karekterini bir böceğe dönüştüren Kafka, kitabı müthiş bir dille yazmıştır.

6. Romeo ve Juliet (William Shakespeare)

Romeo ve Juliet diğer kitaplara oranla ismini biraz fazla duyduğumuz bir kitap; çünkü gerçekten hak ediyor. Düşman olan ailenin çocukları birbine aşık olurlar  böylelikle umutsuz bir aşk hikayesi ortaya çıkar.

7. Simyacı (Paulo Coelho)

Simyacı kendi hazinesini bulmak için mısır pratmitlerinin yanına giden bir çobanı anlatır. Okunması çok kolay ve hafif bir dille yazılmıştır. Bunun yanı sıra yazarı hala yaşamaktadır.

8. Game of thrones (George r.r martin)

Yedi kırallığın taht kavgasını kurgusal bir şekilde anlatan Martin’in kitabında bireylerin iç dünyasına tek tek inmiştir. Diziye uyarlanan kitap en çok izlenen dizi unvanına sahiptir.

Taht Oyunları | D&R - Kültür, Sanat ve Eğlence Dünyası

9. Kurtlarla Koşan Kadınlar (Clarissa Pinkola Estes)

Bu kitap bütünüyle kadınları ele alıyor. Kadınların duyguları kurta benzetiliyor üstelik bunlar çok tatlı bir dille anlatılıyor.

10. Suç ve Ceza (Dostoyevski)

Basit bir hayatı olan rus çocuğunu anlatıyor. Bir gün oturduğu bir kafede, anarşist yapısında olan gençlerin konuşmalarına kulak misafiri olur ve aklına tüm dertlerine son verecek bir şey gelir.

Daha fazla şey öğremek istiyorsanız benimbilgim.com sitesinin GENEL sayfasını inceleyebilirsiniz.